RAU: Мережа гіпермаркетів Велмарт доповнила свою колекцію еко-пакетів

Відтепер  у мережі гіпермаркетів Велмарт, крім тканинних шоперів, також можна придбати біорозкладні пакети з кукурудзяного крохмалю.

Велмарт робить цей свідомий крок разом з покупцями й поступово планує використовувати тільки такі пакети, у рази зменшуючи кількість пластику. Так, наразі вони дещо дорожчі, бо виготовлені з дороговартісної органічної сировини, натомість користь для природи неоціненна.

Пакети з кукурудзяного крохмалю настільки органічні, що їх навіть можна скуштувати. При цьому вони напрочуд міцні та витримують на 1,5 кг більше від зазначеної ваги. Середній термін розкладання — три місяці, в залежності від кількості бактерій у навколишньому середовищі та прямих променів ультрафіолету.

За статистикою, пакет живе всього 30 хвилин, проходячи шлях від супермаркету до дому, надалі — у смітник. При цьому розкладається звичайний поліетиленовий пакет від 100 до 400 років.

Існують також оксорозкладні варіанти, які часто видають за біорозкладні, але шкода від них навіть більша, ніж від звичайних. Оксо — це додаток до пластику, який засмічує ґрунт. У Європі такі пакети заборонені. Справжні біорозкладні пакети (з кукурудзяного крохмалю) можуть виробляти тільки сертифіковані підрядники. Патент на унікальну технологію належить компанії TÜV Austria. В історії рітейлу навіть були випадки, коли пакети несертифікованих виробників починали розкладатися прямісінько у торговельному залі. Якщо супермаркети по всій країні замінять поліетиленові пакети на крохмальні, кількість пластику  знизиться майже удвічі.

Оригінал публікації